15255
home,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15255,bridge-core-3.1.1,qi-blocks-1.2.4,qodef-gutenberg--no-touch,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-30.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive

Shprehje frymëzuese nga Nënë Tereza

Njoftime/Lajme

Nënë Tereza ishte shembull i jashtëzakonshëm i misionit të pareshtur të bamirësisë
  • Krijuesi nga Gjakova Alkent Pozhegu në ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës ka përzgjedhur, Shkupin, vendlindjen e shenjtores për të krijuar përmes drithërave një mozaik me portretin e saj. Ai nisi punën në orën 8 të mëngjesit dhe finalizoi krijimin e tij pas 5 orësh....

  • Për Nënë Terezën, të varfërit nuk ishin vetëm miliona njerëzit, që kishin dhe kanë ende sot uri për bukë. Të varfërit ishin edhe miliona të përjashtuarit, të braktisurit, njerëzit pa familje, që kanë etje për dashuri, dinjitet, paqe, drejtësi e shpresë; ...

  • Në Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Kryeministri Edi Rama ndau një videokujtesë të gruas që u njehsua me dashurinë e Zotit. “Mirëmëngjes dhe me këtë videokujtesë në Ditën e Shenjtërimit të gruas që u njehsua me dashurinë e Zotit, Nënë Terezës shqiptare, treguar me......

  • Gonxhe Bojaxhiu, e njohur botërisht si Nënë Tereza ose Shën Tereza e Kalkutës është nobelistja shqiptare që pjesën më të madhe të jetës së saj ia kushtoi bamirësisë, shkruan KultPlus. Ajo lindi në Shkup (sot Republika e Maqedonisë), atëherë pjesë e Vilajetit të Kosovës në......

Financuar nga Ministria për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive